tel. 32 4237473

Reprezentowanie firmy przed organami, zasady współpracy.

Reprezentowanie firmy klienta

Posiadając upoważnienie klienta do reprezentowania jego firmy przed organami takimi jak Urząd Skarbowy, ZUS czy CEIDG możemy znacznie go wspomóc w wielu codziennych czynnościach. Dotyczy to zamian we wpisach, składaniu wniosków, sprawdzaniu stanu spraw. Bardzo pomocne jest reprezentowanie klienta w wypadku kontroli. Możemy składać wyjaśnienia, przygotowujemy dokumenty. Często kontrola może odbywać się w naszym biurze, co zupełnie odciąża klienta. Staramy się, żeby wszelkie postępowania sprawdzające czy kontrole nie wpływały na działalność firmy klienta.

Jak współpracujemy z naszymi klientami? Poznaj najważniejsze zasady!

Księgowość klienta prowadzimy na podstawie podpisanej umowy, odpowiedniej do zakresu działalności. W zależności od umowy, ilości dokumentów i specyfiki firmy, klient dostarcza nam dokumenty do siedziby Biura, lub odbieramy je sami. Po weryfikacji dostarczonych dokumentów, są one księgowane, a klient jest informowany o wyniku podatkowym. Jeżeli go akceptuje, przygotowujemy niezbędne deklaracje oraz przesyłamy informacje o kwotach i terminach płatności. Deklaracje podatkowe oraz ZUS obecnie są przesyłane do urzędów elektronicznie. Podpisujemy je kluczem kwalifikowanym na podstawie upoważnień klienta. Po zakończeniu roku podatkowego, archiwizujemy dokumenty i przekazujemy je klientowi na podstawie pokwitowania. Dokumenty mogą być także zwracane klientowi na bieżąco.

W miarę potrzeb, możemy przygotować na życzenie klienta bardziej szczegółowe zestawienie wyników - miesięczne, kwartalne czy roczne. Dzielimy się z klientem naszymi uwagami i spostrzeżeniami. Proponujemy najbardziej optymalne rozwiązania organizacyjne i podatkowe, ponieważ sukces klienta jest także naszym sukcesem.

Tak w uproszczeniu przebiega praktyczna współpraca z nami. Ze względu na indywidualne potrzeby klienta współpraca może odbywać się w innej formie. Na przykład w formie nadzoru nad księgowością prowadzoną w firmie klienta.

Biuro Rachunkowe Jacek Stronczek
44-203 Rybnik, ul. Przemysłowa 3
tel./fax: 32 423 74 73

Znajdź nas na:

do góry
© 2015 e-studio